Dzień bez Śmiecenia – to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży” w 2007 r., przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku), a koordynowanego i organizowanego w Polsce przez Rekopol. Celem akcji jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska.

Jedyneczka jako Przedszkole promujące zdrowie z przyjemnością bierze udział w akcjach o temtyce ekologicznej. Ekodzieciaki i Biedronki tego dnia były w swoim żywiole. Ustaliły zasady rozsądnego gospodarowania rzeczami, utrwaliły czym jest recykling, przypomniały zasady poprawnej segregacji odpadów, obejrzały filmy edukacyjne (Teleturniej Dnia bez Śmiecenia), a na koniec, dały wyraz swojej kreatywności wykonując zabawki ze zgromadzonych, pozornie nieprzydatnych rzeczy oraz kolorując parce tematyczne. Zapraszam do galerii i wspólnego dbania o środowisko. Ziemia to nasz dom, troszczmy się o nią!

Poniżej zostały zamieszczone materiały edukacyjne, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Opracowanie i zdjęcia: Olga Małkiewicz