Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada odbyły  się pogadanki, zajęcia plastyczne  w grupach okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność” dzieci w swoich grupach  odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” włączając się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Dużą atrakcją okazał się film „Polskie Symbole Narodowe” wyświetlony na dużym ekranie.
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu,

kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

M.Dudkiewicz