Dnia 31.10.2017 roku Jedyneczkę odwiedził pan Rafał, który przyszedł, by podzielić się ze starszakami wiedzą z zakresu bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Ta wiedza jest mu bardzo bliska, gdyż wykorzystuje ją na co dzień. Dzieci bez problemu nazwały zawód pana Rafała-informatyk.

Przedszkolaki z entuzjazmem słuchały cennych rad bezpiecznego korzystania z komputera. Mimo, że z obsługą multimediów dzieci nie mają większych problemów, to często nie są świadome z niebezpieczeństw, jakie może nieść za sobą korzystanie z sieci internetowej.

Dzieci z chęcią podpisały się pod deklaracją stania się „Sieciakami” i przestrzeganiem sieciakowych zasad. Zapewniały również pana Rafała, że cenne rady przekażą swoim rodzicom.

Spotkanie zostało zakończone ważnym akcentem, iż należy pamiętać, że świat komputerowy nie jest światem realnym i warto swój wolny czas poświęcać nie tylko na multimedia, ale też na zabawę z rówieśnikami, rodzeństwem i rodzicami.

Panu Rafałowi dziękujemy za poświęcony czas i słodki upominek.

Opracowała: Kamila Michalczyk

Zdjęcia: Kamila Michalczyk i Daria Szczabel