23 maja nasze przedszkole odwiedził ogromny Miś Puchatek wraz z Ratownikiem Medycznym :) To było nie tylko bardzo miłe spotkanie, ale także ważne i obfite w istotne wiadomości.

To nie było nasze pierwsze spotkanie z ratownikiem, dlatego niektórzy przedszkolacy mogli się pochwalić już wcześniej zdobytą wiedzą. Wszyscy razem przypomnieliśmy sobie najbardziej potrzebne numery alarmowe, co należy robić zanim przyjedzie karetka, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej itd. Próbowaliśmy wiedzę wykorzystać w praktyce i ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy na fantomach.

Tego typu zajęcia odgrywają bardzo istotną rolę zarówno w życiu dzieci, jak i osób dorosłych, by móc pomagać ratować komuś życie.

Opracowanie i zdjęcia: Kamila Michalczyk