Na zaproszenie Pani Barbary Szymskiej, we wtorkowy poranek 11 kwietnia, grupa V wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku. Pani Basia wraz klasą IIIB przygotowała dla nas Warsztaty Wielkanocne. Spotkanie rozpoczęli wychowankowie Pani Wiesi Papkalli z klasy IIB czytając przedszkolakom legendy i wiesze o tematyce wielkanocnej. Następnie rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych, oglądaliśmy różne pisanki oraz palmę. Po krótkiej instrukcji wykonania "Jajka niespodzianki" dobraliśmy się w pary i ochoczo zabraliśmy do zdobienia szablonów jaj. W ruch poszły kleje, kolorowa bibuła, nożyczki, papierowe kwiatki i motylki oraz kredki.  Pomysłów nam nie brakowało a efekty naszych starań można zobaczyć w galerii zdjęć poniżej lub na tablicy grupy V. Warsztaty zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem oraz życzeniami.

Serdecznie dziękujemy Pani Basi i Pani Wiesi za zorganizowanie ciekawych warsztatów.

Opracowała:Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz