Niestety każdego z nas dotknęła kiedyś choroba. Czasem nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z nią w domu i musimy udać się do szpitala. Jest to trudny moment, nikt nie lubi przebywać w szpitalu – towarzyszy mu rozstanie, obawa o zdrowie swoje lub bliskich.

W takich momentach dzieciom z pomocą może przyjść bajka, a dokładniej bajkoterapia. 30 marca w „Jedyneczce” odbyło się kolejne spotkanie z bajkoterapeutką Anią Kępkowską, na których przedszkolaki wysłuchały bajki „Zapominajka” autorstwa J. Śniarowskiej. Na zajęciach dzieci podjęły próbę zaopiekowania się bajkowym chorym Panem Parasolem, któremu złamał się drut. Opowiadanie przedstawiło szpital jako przyjazne miejsce, w którym otrzymujemy pomoc od personelu. Rozmawialiśmy o tym, jak się czuje i czego potrzebuje chora osoba. Spotkanie zakończyliśmy rysowaniem laurek, które dzieci mogą podarować chorej osobie.

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz