W dniu 20 stycznia 2017 roku odbyła się w Domu Kultury XXII Edycja Rejonowego Przeglądu Teatrów Jasełkowych.
W przeglądzie wzięło udział 8 grup teatralnych z Ozimka, Jemielnicy, Zębowic, Krasiejowa, Węgier, Dobrej i Łubnian.

Grupa IV „Biedronki” przystąpiła do konkursu i przedstawiła wspaniałe widowisko jasełkowe na dużej scenie w Domu Kultury. Świetna gra małych aktorów, piękne stroje i scenografia, a do tego nastrojowy scenariusz nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia- to musiało się podobać.

Widzowie- w tym rodzice występujących po raz pierwszy dzieci na sali widowiskowej nagrodzili debiutujących aktorów gromkimi brawami.

Grupa „Biedronki” (dzieci 5-6 letnie) zajęły III miejsce w kategorii przedszkola i otrzymały dyplom oraz nagrodę finansową, którą wręczyła komisja konkursowa w składzie:

-Justyna Wajs-Fijałkowska (przewodnicząca) Dyrektor DK w Ozimku

-Robert Konowalik (instruktor teatralny)

-Radosław Czupryński (aktor teatru Fieter).

Należy pogratulować sukcesu małym artystom, którzy pięknie zadebiutowali nie tylko na scenie, ale potrafili znakomicie pokonać tremę i onieśmielenie, chociaż występowali publicznie po raz pierwszy.

Opracowała: Irena Kulik-Mateja

Zdjęcia: Jan Niesłony