Mimo, iż ferie zimowe nie dotyczą większości przedszkoli, jednak jest to okres wzmożonych wyjazdów na narty, wyjść na sanki itp.

Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków 7 lutego 2017 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantami: Sławomirem Frąk oraz Łukaszem Szmuk.

Policjanci przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, powiedzieli też jak ich unikać. Omówione zostały także zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkolaki otrzymały pochwałę za perfekcyjnie pokazane pozycje bezpieczne („żółwik”, „na latarnię”). Dzieci pozostające w domu zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Panowie odpowiedzieli na każde pytanie naszych wychowanków.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem materiałów edukacyjnych dla dzieci oraz słodkich upominków.

Opracowała: Kamila Michalczyk
Zdjęcia: Kamila Michalczyk