27 września 2024r.grupa „Witaminki” z Przedszkola Publicznego  Nr 1 w Ozimkuw ramach współpracy z rodzicami ,,Poznajemy pracę naszych rodziców” wybrała się do Gabinetu Rehabilitacyjnego POSTURA w Ozimku. Zostaliśmy zaproszeni przez panią Sabinę mamę naszych przedszkolaków Szymona i Macieja, która z zawodu jest fizjoterapeutką. Pani Sabina przybliżyła dzieciom pracę fizjoterapeuty dzieci dowiedziały się  w jaki sposób dbać o prawidłową postawę ciała ,że fizjoterapeuta to taka osoba, która pomaga ludziom chorym poprzez zabiegi i ćwiczenia wrócić do zdrowia. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ruchowych, relaksacyjnych .Dzieci mogły na chwilę stać się pacjentami i skorzystały z różnych urządzeń fizjoterapeutycznych. Przedszkolaki zostały podzielone na grupy i wspólnie z paniami: Sabiną,Kasią i Moniką układały na brystolu pocięte elementy ludzkiego szkieletu. Najbardziej jednak dzieciom podobało się malowanie stóp farbą i odbijanie ich na kartce papieru , w ten sposób panie sprawdzały czy dzieci nie mają płaskostopia. Dzieci otrzymały również kolorowanki ,które po powrocie do przedszkola z zapałem pokolorowały. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku od pań na wzmocnienie zmęczonych po ćwiczeniach mięśni. Dzieci również przygotowały dla pań drobny upominek.Z całego serduszka dziękujemy pani Sabinie za włożenie ogromu pracy w przygotowanie tych zajęć, za poświęcony i mile spędzony czas. Nasze podziękowanie kierujemy również do pani Kasi i Moniki jak również do pani Agaty ,która jest właścicielką gabinetu za wyrażenie zgody na nasze odwiedziny.Życzymy wszystkim paniom sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Ewa Kozielska