Sposoby na deszczowe dni według Lisków, czyli zajęcia otwarte dla rodziców w Jedyneczce.

Tradycją, w grupie Lisków, stały się już jesienne i wiosenne zajęcia otwarte dla rodziców w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku Jest to moment, w którym rodzice mogą poobserwować swoje pociechy podczas zajęć oraz poznać metody pracy wychowawcy, a dzieci mogą pochwalić się tym, czego nauczyły się podczas pobytu w przedszkolu. Piątkowe zajęcia przedszkolaki rozpoczęły w zaskakujący sposób - od piosenek w języku angielskim, którymi rozgrzały całe ciało. Następnie, wyrecytowały ulubiony wiersz Jana Brzechwy p.t. "Kwoka". W dalszej części zajęć z dumą zaśpiewały piosenki o jesieni, których uczyły się od początku roku. Po piosence przyszedł czas na integracyjny taniec żydowski, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój. Aby pochwalić się swoimi umiejętnościami rytmicznymi, dzieci zagrały na klawesach samodzielnie oraz z rodzicami. Pamiątką spotkania stała się jesienna praca plastyczna wykonana suchymi pastelami na czarnych kartkach. Na koniec dzieci pożegnały się z rodzicami, podobnie jak rozpoczęły zajęcia, czyli po angielsku. Piątkowe zajęcia w grupie pięciolatków były kolejną okazją do pielęgnowania współpracy przedszkola z rodzicami. Był to także doskonale wykorzystany czas, by zapewnić wszystkich rodziców, że razem tworzymy jedną, wielką, liskową rodzinę.

Justyna Buhl