W Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku grupa Witaminki świętowała Dzień Jabłka-jesiennego owocu. Naszym celem było zachęcanie dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki pt. ,,Małe Czerwone Jabłuszko”, którą potem dzieci wspólnie zatańczyły. Tego dnia w naszej grupie dominował kolor czerwony nie zabrakło też koloru zielonego i żółtego, które symbolizowały kolory jabłek. Przedszkolaki spróbowały suszonych jabłek, sałatki z jabłka i gruszki ,dżemu i musu z jabłek oraz wypiły sok i kompot z jabłek. Nie da się ukryć ,że wszystko bardzo im smakowało. Stwierdzili nawet, że kompot był smaczniejszy od soku. Dzień zakończyliśmy pracą plastyczną, odbijanie rączek na kartce, które po wycięciu miały kształt jabłka. Mamy nadzieję, że przeprowadzone w taki sposób zajęcia zachęcą dzieci i ich rodziców do sięgania po owoce i warzywa, które są skarbnicą witamin.

,,Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie”- o to motto przewodnie grupy WITAMINEK.

E. Kozielska