Nasza Pani jest kochana, zawsze ma dla dzieci czas,
zwykle pani śpiewa dla nas ale dziś posłucha nas…”

Przedszkole to drugi dom, a nauczyciel to niezwykle ważna osoba w życiu szczególnie małych dzieci – to opiekun, przewodnik, autorytet. Bycie nauczycielem przedszkola jest nie tylko zawodem, ale także odpowiedzialną misją, którą powinno sie powierzać wyjątkowym osobom. Świadomy nauczyciel musi KOCHAĆ DZIECI !!! Nie da się wykonywać zawodu nauczyciela nie kochając dzieci. 14 października - Dzień Nauczyciela - Święto Edukacji Narodowej był to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli, pracowników Przedszkola Publicznego  Nr 1 w Ozimku. Dzień niezwykły bowiem dzieci poprzez tańce, śpiewy i wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność wychowawcom i opiekunom oraz całemu personelowi przedszkola za miłość, serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację. Każde słowo wypowiedziane przez „małych artystów” wzbudzało zachwyt i wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości.

Na zakończenie części artystycznej, odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” goście oraz pracownicy przedszkola obdarowani zostali pięknymi medalami wykonanymi przez naszych wychowanków, a pani Dyrektor Magdalena Dudkiewicz nagrodziła i podziękowała wszystkim pracownikom za trud codziennej pracy i zaprosiła na słodki poczęstunek.