28 września 2022 przedszkolaki z Jedyneczki grupa ,,Witaminki” i ,,Liski”,świętowały DZIEŃ JABŁKA. Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc. Powinniśmy jeść ten owoc przynajmniej raz dziennie, bo to skarbnica witamin dla naszego organizmu. Obchody Dnia Jabłka w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian. Dzieci dowiedziały się ,że najlepiej jabłko jeść ze skórką, a najważniejszą czynnością przed jedzeniem jest dokładne umycie jabłka. Nie zabrakło zabaw ruchowych czy  matematycznych związanych  z tym owocem. Przedszkolaki z grupy ,,Witaminki” przy pomocy sokowirówki, sporządziły przepyszny sok jabłkowy. Najbardziej smakowały im chipsy jabłkowe jako bardzo zdrowa przekąska. Na koniec dnia pełnego wrażeń każda z grup wykonała pracę plastyczną związaną z jabłuszkiem. Mamy nadzieję, że taki ,,tematyczny dzień ‘’ w przedszkolu zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży do promocji zdrowego stylu życia. Może to właśnie nasze przedszkolaki wprowadzą w swoich domach zdrowe nawyki żywieniowe.

PAMIĘTAJMY:

,,Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”

Ewa Kozielska