Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany,

nie jest zwykłą, pluszową zabawką.

Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest,

 żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.

 Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania.

 W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki,

za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

 

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu.

Dnia 26 i 27.11.2018 roku w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Misia. Dzieci we wszystkich grupach wiekowych poczuły atmosferę tego święta. Poproszono je o przyniesienie swojej ulubionego Misia. Świętowanie rozpoczęto serdecznym powitaniem i paradą Misiów, w której dzieci prezentowały swoje ulubione maskotki.

Następnie posłuchały krótkiej historii powstania kultowego Misia Teddy.

W ramach obchodów Święta Pluszowego Misia przedszkolaki wzięły również udział w wielu działaniach,  takich jak rozwiązywanie labiryntów, odnalezieniu różnic na rysunkach przedstawiających Misia oraz liczeniu kółek, z których został utworzony wizerunek Misia. Wykonywały opaski i oddznaki z wizerunkiem misia. Były tańce i zabawy z pluszakami.

Aby dzień ten długo pozostał w pamięci zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Opracowała: Ewa Młyńska

Galeria
 do góry