„Przedszkolną przygodę zakończyć czas.                                   Plecak i szkoła już wołają Was…”

W dniu 20 czerwca 2018 o godzinie 16:00 w grupie IV odbyła się uroczystość „Pożegnania Przedszkola przez Starszaków”. Dzieci w odświętnych strojach wystąpiły już po raz ostatni przed rodzicami wspaniale prezentując swoje umiejętności artystyczne. Przygotowane wiersze okolicznościowe i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i o nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Przedstawiony program wszystkim bardzo się podobał co potwierdziły gromkie brawa. Rodzice podziękowali paniom za trud, pracę i za dobre serce, oraz cierpliwość okazywaną ich pociechom. Z kolei wychowawczynie podziękowały rodzicom za współpracę i angażowanie się w prace na rzecz przedszkola i naszej grupy. Niejednemu zakręciła się łza w oku ze wzruszenia. Każdy „starszak” na pamiątkę otrzymał tablo, książeczkę – „słownik ortograficzny” i słodki upominek. Na koniec absolwentom przekazano życzenia dobrego startu na nowej drodze obowiązków szkolnych.

„Dziś jest dzień inny od wszystkich
mile spędzonych w przedszkolu.
Bo odtąd starszaki rozpoczną życie na innym polu.
Dlatego gdy w ławkach szkolnych już wkrótce zasiądziemy
z uśmiechem na ustach, z wdzięcznością dla Was
przedszkole wspominać będziemy”

Opracowała: Irena Kuli-Mateja