We wtorkowe przedpołudnie 06 lutego nasze maluszki odwiedziły trzylatki z Prywatnego Przedszkola "Księga Przygód" w Opolu wraz z wychowawczynią Haliną Kłyś i dyrektor Krystyną Bolko. Placówka naszych gości, to przedszkole językowe przychylne zabawom ruchowym i aktywnej współpracy. Program spotkania został opracowany wspólnie przez nauczycieli obu przedszkoli.

Dzieci spisały się na medal! Już po pierwszej zabawie integracyjnej, przedstawieniu imion prezentowały się jak jedna wielka grupa. Proponowane im zabawy angażowały nie tylko ruchowo, ale także wymagały koncentracji uwagi (KLANZA), umiejętności liczenia (Walczyk matematyczny) oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej (Zabawy z cieniem). Dużą atrakcją były występy wokalno-taneczne każdego oddziału. "Papillions" pochwaliły się wyczuciem rytmu i doskonałą umiejętnością języka francuskiego. "Ekodzieciaki" zaprezentowały układ taneczny z chustkami oraz zabawę muzyczno-ruchową do utworu "Krasnoludki". Brawo dla wszystkich!

By zregenerować siły po tak aktywnym i radosnym czasie zasiedliśmy do poczęstunku przygotowanego przez Panie Kucharki w "Jedyneczce". Zajadając chałkę własnego wypieku ze świeżo przygotowanym kremem czekoladowym dzieci maiły okazję swobodnie porozmawiać i poznać się lepiej. Nie zabrakło także wspólnych zabaw w kącikach zainteresowań.

Takie spotkania pozostają na długo w pamięci, uczą i rozwijają. Wymagają przygotowań i przemyślanych ruchów ze strony nauczycieli. Dziękuję Halince Kłyś za zrozumienie, współpracę i energię, którą emanuje. Przesyłam także serdeczne podziękowania dla wszystkich osób dzięki, którym to spotkanie mogło odbyć się w tak wspaniałej atmosferze.

 

Opracowała: Olga Małkiewicz

 

Galeria
 do góry