W środowe słoneczne przedpołudnie 19 czerwca, przedszkolaki z "Jedyneczki" wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego GIPROL. Na każdą z grup czekało wiele atrakcji. Odwiedziliśmy pasiekę, poznaliśmy zwyczaje pszczół oraz ich budowę. Próbowaliśmy także, świeżego miodu! Piekliśmy ciasteczka ze składników ekologicznych, wykrawaliśmy z ciasta przeróżne kształty a potem chrupaliśmy je ze smakiem. Malowaliśmy ekologicznymi farbami barwionymi warzywami. Wyszły nam piękne i kolorowe wiosenne obrazki. Dużą atrakcją było także dojenie krowy. Okazało się, że to ciężka praca. Przypomnieliśmy sobie wszystkie pyszności, które otrzymujemy z mleka. Nie zabrakło czasu na zabawy na placu, oglądanie kóz, jazdę gokartami. Całe spotkanie kończył wspólny posiłek, na który składała się między innymi grillowana kiełbaska. Wybawieni, najedzeni i w doskonałych humorach wróciliśmy do przedszkola.

Bardzo dziękujemy wszystkim Pracownikom GIPROL-u za ciepłe przyjęcie!

Opracowała: Olga Małkiewicz