tym tygodniu , we wtorek 16 kwietnia ,w ramach współpracy Żłobka Samorządowego i  Przedszkola Publicznego  Nr 1 w Ozimku , odwiedziły nas dzieci ze żłobka. Dzieci z przedszkola wraz ze swoimi paniami zaprosili wszystkich do wspólnych zabaw muzycznych oraz działań plastycznych. Po słodkim poczęstunku milusińscy ze  żłobka otrzymały od naszych przedszkolaków kolorowe baloniki. Dzieciom bardzo podobała się integracja z młodszymi  dziećmi, a żłobkowym ciociom było miło zobaczyć kilkoro ze swoich absolwentów. Adaptacja w przedszkolu to proces, podczas którego dziecko buduje poczucie bezpieczeństwa w nowym miejscu – tego nie da się „odwołać”, ani zrezygnować z tego etapu. Jako jednostka  wspierająca rodziców w trudnym procesie wychowawczo-dydaktycznym przedszkole ma za zadanie udzielać wsparcia, służąc radą i pomocą tak, aby proces adaptacji mógł przebiec płynnie w atmosferze spokoju i w poczuciu bezpieczeństwa. Osiągnięciu tego celu służą spotkania adaptacyjne, które są  organizowane dla dzieci, również w ramach współpracy Żłobka Samorządowego w Ozimku oraz Jedyneczki. Dzieci dzielnie zniosły wizytę w ,,nowym miejscu. Dziękujemy za odwiedziny w naszym przedszkolu!

                                                                                                                                                       Magdalena Dudkiewicz

Galeria
 do góry