Dnia 23 lutego 2024 Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 odwiedziły Urząd Miasta i Gminy w Ozimku. W ramach tematu poznajemy zawody naszych rodziców. Do Urzędu zaprosił nas jego  pracownik pan Marcin Widera tata naszej Ani, który był również  naszym przewodnikiem. Grupa „Witaminki” pod opiekąSwoich pań rozpoczęła zwiedzanie Urzędu od sali Sesyjnej. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła wizyta w gabinecie zastępcy Burmistrza pana Andrzeja Brzeziny. Pan Andrzej bardzo ciepło i z przybiciem ,,piątki” powitał naszych przedszkolaków. Pan Marcin pokazał nam na specjalnej tablicy wszystkich Włodarzy ,którzy sprawowali urząd Burmistrza w naszej Gminie. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca w poszczególnych referatach, jakie sprawy można załatwić w Urzędzie. Wszyscy pracownicy Gminy przyjęli nas bardzo miło i serdecznie za co z całego serduszka dziękujemy. Zajrzeliśmy do gabinetu Pani Marty Sucheckiej, która jest podinspektorem ds. księgowości podatkowej i likwidacji zaległości. Pani Marta opowiedziała nam ,na czym polega jej praca. Dzieci mogły zobaczyć gabinet Pani Marty i zasiąść w jej fotelu. Na chwilę też  przejęły obowiązki pani księgowej. Rozmawialiśmy też z Panią Łucją Furman, która jest podinspektorem ds. wielokulturowości i promocji. O swojej pracy opowiedziała nam też pani Iwona Wiercińska, która pełni funkcję kierownika w Referacie Funduszy Zewnętrznych i Komunikacji Społecznej. Pan Marcin też zaprosił nas do swojego gabinetu, gdzie pełni funkcję Głównego Specjalisty ds. Polityki Informacyjnej i Obsługi Inwestora. Przedszkolaki otrzymały od Pana Marcina symboliczny Klucz do Bram Miasta. Nasz przewodnik pokazał nam też Salę Ślubów. Dzieci odegrały scenkę, w której Hania i Piotruś powiedzieli sobie sakramentalne ,,Tak.” i tym samym mogły zobaczyć jak wygląda uroczystość zaślubin. Kto wie może wśród dzieci są  przyszli  pracownicy Urzędu Gminy. Na zakończenie spotkania Pan Marcin obdarował dzieci koszem słodyczy i gadżetami z logo Gminy Ozimek Dzieci podziękowały swojemu przewodnikowi wręczając mu własnoręcznie wykonane serduszko z laurką. Zadowolone i szczęśliwe przedszkolaki wróciły z nowym bagażem doświadczeń do swojego przedszkola. Z całego serduszka dziękujemy Panu Marcinowi za zaproszenie i przekazane informacje. Dla dzieci była to niesamowita przygoda pełna wrażeń, która na długo pozostanie w ich pamięci.

 

 

                                                                                                                                                                                    Ewa Kozielska

Galeria
 do góry