W ramach realizowanej tematyki zajęć w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku  grupa ,,Bystrzaków” poszerzyła swoją wiedzę na temat różnych zawodów oraz zajęć wykonywanych przez dorosłych. Podczas ,,wycieczki” po przedszkolu dzieci przekonały się na czym polega praca kucharki pani Anny Tracz, intendentki pani Iwony Szuby  czy pani dyrektor Magdaleny Dudkiewicz. Podczas zwiedzania kuchni przedszkolaki miały okazję spotkać się z Paniami, które przygotowują dla nich codziennie posiłki. Dzięki ich uprzejmości dzieci zaobserwowały jak działają różne urządzenia kuchenne. Zauważyły, że niektóre bardzo różnią się od tych, które znają z domowych kuchni, chociażby wielkością. Dostrzegły porządek tu panujący, gdzie każde naczynie ma swoje miejsce. Wszystkie były bardzo zainteresowane kuchnią przedszkolną i obiecały zjadać wszystkie, zdrowe i smaczne posiłki jakie przygotowują dla nich Panie. Przedszkolaki odwiedziły również Panią dyrektor w jej gabinecie. Pani dyrektor opowiedziała dzieciom o swojej pracy demonstrując im takie urządzenia jak komputer czy drukarka. ,,Bystrzaki” zobaczyły też pieczątki, telefon, segregatory i wiele innych przedmiotów, którymi posługuje się na co dzień. Miały też możliwość samodzielnego skserowania obrazka kucharza. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek. Podczas wycieczki po  placówce dzieci z grupy II poznały pracę Pań w różnych zawodach i na różnych stanowiskach oraz związane z nimi zajęcia. Z pewnością wzbogaciły swoje wiadomości, słownictwo oraz uczyły się właściwego zachowania. Teraz wiedzą, że każdy zawód jest tak samo ważny oraz warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia. To cenna lekcja, którą dzieci z pewnością zapamiętają na długo. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Paniom za przeprowadzenie niezwykle interesujących i cennych zajęć!

Krystyna Pustelnik