Tłusty Czwartek w Przedszkolu Publicznym nr 1 to dzień słodkiej rozpusty. Dla wielu dzieci to po prostu „Dzień Pączka”, bo kojarzy się z tym wspaniałym przysmakiem. Przedszkolaki od rana pytały, kiedy w końcu będą mogły zjeść pączka, z niecierpliwością wglądały go przy okazji każdego posiłku. Na dzieci czekały różne atrakcje związane z tym przepysznym świętem. Przedszkolaki dowiedziały się skąd wzięła się tradycja Tłustego Czwartku, jakie słodkości przygotowuje się w tym dniu oraz jak wygląda proces przygotowania pączków. Przedszkolaki z grup Witaminek, Bystrzaków i Lisków wykonały także piękne prace plastyczne związane ze słodkim deserem. I w końcu nadszedł długo oczekiwany moment - podczas podwieczorku na talerzykach zagościły pączki, i były naprawdę pyszne. Warto było czekać!

Justyna Buhl