W czwartkowe, upalne przedpołudnie Przedszkole Publiczne Nr 1 w Ozimku, odwiedziła Pani Anna Kępkowska z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku. Tym spotkaniem zakończyliśmy w tym roku szkolnym cykl biblioterapeutyczny.

Pani Anna, tym razem zaprezentowała przedszkolakom technikę opowiadania historii z wykorzystaniem ilustrowanych, papierowych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie. To wywodzący się z Japonii teatr ilustracji/obrazu - Kamishibai. Bajka „O zajączku, który nie chciał się dzielić" była inspiracją do rozmowy o tym, jak ważne jest by umieć dostrzec potrzeby innych, potrafić się dzielić tym, co posiadamy. Dzieci szybko zauważyły, że dzieląc się nie tracimy. Zyskujemy jeszcze więcej, np. przyjaźń.

Po żywej dyskusji przedszkolaki "zamieniły" się w zajączki. Podczas zabawy ruchowej pracowicie pielęgnowały swoje ogródki. Następnie uważnie wysłuchały wiersza "Samolub" i dobierały odpowiednie ilustracje do sytuacji.

Jak zwykle wspólnie spędzony czas szybko nam minął. Na zakończenie Pani Ania złożyła starszakom życzenia sukcesów w szkole a Ekodzieciaki wręczyły jej własnoręcznie zrobioną zakładkę do książki oraz podziękowania za magiczne spotkania, cudowne historie i zabawy.

Opracowanie: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz, Ewa Kozielska

Galeria
 do góry