W  miesiącu lutym 2021r. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku  została zorganizowana akcja charytatywna pod hasłem: „Mój przyjaciel kot i pies”, na rzecz schroniska Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu. W ramach akcji przedszkolaki ,rodzice dzieci oraz pracownicy placówki nauczyciele przynieśli karmę suchą i mokrą, koce, miski, obroże, zabawki i inne akcesoria dla bezdomnych psów i kotów. Wszystkie te rzeczy zostały 5 marca 2021 roku przekazane do schroniska. Schronisko jest domem dla wielu zwierząt. Obecnie przebywa  tam wiele bezdomnych psiaków: mniejsze i większe, kundelki i psy rasowe, owczarki niemieckie i husky. Niektóre radosne i urocze, inne bardziej nieśmiałe z pełnymi rezygnacji oczami. Wszystkie czekające na pomoc od mądrych i dobrych ludzi z wielkimi sercami.

Wszystkim dobroczyńcom – dzieciom i ich rodzicom oraz całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy!