Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy- pełen radości i wzruszeń,  poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. W holu naszego przedszkola stanęła przepiękna żywa choinka ,którą wszyscy wspólnie udekorowaliśmy.Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównym motywem zajęć był Mikołaj, choinka, prezenty... Wymienione symbole zbliżających się świąt to także  przewodnie motywy prac plastycznych naszych przedszkolaków. Ponadto, dzieci z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonywały  różne ozdoby z masy porcelanowej, kolorowego papieru oraz innych ciekawych materiałów,  które zawieszały na świątecznym drzewku w każdej z sal. Dzieci chętnie śpiewały kolędy oraz wspólnie ze swoimi paniami piekły smakowite pierniczki, ciasteczka i dekorowały  lukrem. Mamy nadzieję, że dzieci odpowiednio przygotowały się do Świąt Bożego Narodzenia i zostały wprowadzone w klimat tego szczególnego okresu, aby teraz z większą świadomością i radością spędzić je w gronie rodziny i bliskich osób.

Przedszkolaki oraz pracownicy Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku życzą Wszystkim radosnych oraz wypełnionych miłością Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego roku 20201!

 

Galeria
 do góry