Grupy starszaków, Biedronki i Ekodzieciaki dobrze wiedzą, że aby zdrowo rosnąć należy się prawidłowo odżywiać. Poszukując witamin wzmacniających nasze organizmy, postanowiliśmy przygotować sok warzywno-owocowy. Korzystając z darów sadów i ogrodów, wybraliśmy jabłka oraz marchewki.

Przedszkolaki przed przystąpieniem do pracy doskonale bawiły się podpisując wybrane produkty, zapoznając z urządzeniem do przygotowania soku-sokowirówką, utrwalając podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Po tym wstępie, z dużym zapałem zabrały się do wyciskania soku. Po krótkiej chwili w całej sali pachniało owocami i warzywami. Po skończonej pracy z przyjemnością przystąpiły do degustacji. Były dumne z tego, jak pyszny, zdrowy i pełen witamin sok udało im się zrobić. Była tak apetyczny, że po krótkiej chwili pozostał po nim tylko aromat w sali i marchewkowe wąsy na roześmianych buziach dzieci.

Opracowanie i zdjęcia: O. Małkiewicz, E. Jeger