Z życia przedszkola 2019/2020

Ekodzieciaki w sklepie ze zdrową żywnością

3
3

"Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" – głosi staropolskie przysłowie. Jedyneczka, jako przedszkole promujące zdrowie, poszerza doświadczenia wychowanków w tym temacie. Badania i obserwacje specjalistów na całym świecie potwierdzają, że jeśli nie oswoimy malucha z zasadami zdrowego żywienia, w późniejszych latach będzie miał z tym nie lada kłopoty.

W ramach innowacji pedagogicznej "O jedzeniu dużo wiemy, więc dlatego zdrowo jemy!" zgłębiamy tajniki świadomego odżywiania. W środowe przedpołudnie, odwiedziliśmy sklep ze zdrową żywnością EkoAna. Przedszkolaki mogły poznać produkty nieprzetworzone, bez zbędnych konserwantów. Oglądaliśmy przeróżne orzechy, ziarna, nasiona oraz przetwory. Pani Ania pokazała nam logo produktów pochodzących z rolnictwa ekologicznego. Zachęcała do czytania etykiet ze składem produktów, które zamierzamy kupić. Na zakończenie Ekodzieciaki podziękowały za interesujące spotkanie oraz wręczyły mały upominek i własnoręcznie zrobione chipsy jabłkowe.

Pani Ania podarowała nam chrupki z kaszą jaglaną oraz suszone morele bez dodatku szkodliwych siarczanów. Będą zdrową i smaczną przekąską lub drugim śniadaniem.

Bardzo dziękujemy Pani Annie Bugajskiej za gościnę, podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie zdrowego odżywiania!

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz

124567891011121415161718
  • Data aktualizacji: 2020-03-30 17:14
  • |
  • Licznik odwiedzin: 733 699