Z życia przedszkola 2019/2020

"Jedyneczka" sprząta świat

3
3

Każdy przedszkolak z "Jedyneczki" wie, jak o przyrodę dba się!

Jako placówka promująca zdrowie nie zapominamy o kondycji naszej planety. Dzieci z grupy IV i V włączyły się w ogólnopolską akcję sprzątania świata. W tym roku hasłem przewodnim jest "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!". Działania praktyczne poprzedziła pogadanka dotycząca wpływu odpadów na środowisko naturalne, segregacji śmieci oraz trendowi "Zero Waste" czyli próbą generowania jak najmniejszej ilości odpadów w gospodarstwach domowych.

Niestety i tym razem nie musieliśmy daleko szukać miejsc do sprzątania, znaleźliśmy je w najbliższej okolicy przedszkola. Dzieci ubrane w jednorazowe rękawiczki zbierały śmieci i segregowały wg przyjętych w gminie zasad. W krótkim czasie zapełniliśmy kilka worków.

By codziennie praktykować i promować działania na rzecz poszanowania środowiska, każdy biorący udział w akcji otrzymał torbę na zakupy wielorazowego użytku. Torby podarowało Wydawnictwo Klett, niech służy długi czas.

Serdeczne podziękowania dla Pani Kamili Mamrot oraz Apteki Prywatnej przy ul. Częstochowskiej 19 w Ozimku za zakup jednorazowych rękawiczek dla dzieci. Zapewniły ochronę przed bakteriami i brudem!

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz

12456789101111a121314
  • Data aktualizacji: 2020-03-30 17:14
  • |
  • Licznik odwiedzin: 733 701