Z życia przedszkola 2019/2020

Policjantka w "Jedyneczce"

Wizyta Pani Policjant w Przedszkolu

Pogadanka pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”

W dniu 05.09.2019r przybyła do przedszkola Pani sierż. Ewelina Pielorz. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w drodze do przedszkola. Pani policjant przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego co mówi. Pani Policjant w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przejścia przez jezdnię. Następnie jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Rozmawialiśmy również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek Pani Policjant. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Spotkanie na pewno długo pozostanie w naszej pamięci !

Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały od Pani sierż. Eweliny materiały edukacyjne, które zabrały ze sobą do domu.

Opracowała E. Jeger

Zdjęcia E. Jeger, O. Małkiewicz

234567
  • Data aktualizacji: 2020-03-30 17:14
  • |
  • Licznik odwiedzin: 733 583