W drugim tygodniu maja nasza Jedyneczka zamieniła się w prawdziwych przyjaciół zwierząt. Nie tylko na ten czas, w którym odwiedzały nas pupile, ale mamy nadzieję, że zostaniemy nimi na zawsze. Oooj, działo się u nas w przedszkolu. Zaczęło się od utworzenia kącika pomocy dla zwierząt potrzebujących pomocy z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu. Przynosiliśmy karmy, obroże, koce, butelki do pojenia, piłki, gryzaki i wiele innych. Nazbierała się tego spora ilość. Podopieczni z Towarzystwa pewnie byli bardzo zadowoleni. I o to nam przecież chodziło.

Kolejnym wydarzeniem były odwiedziny naszych domowych pupili w przedszkolu. Radość była ogromna. Pojawiły się takie zwierzaki jak: psy, ryby, gekony, króliki, kaczuszki, kurczęta… :) Wspaniale było pokazać im, gdzie na co dzień się bawimy, jak wygląda nasza sala, nasi koledzy i koleżanki. A i przedszkolaki tryskały dumą, gdy mogły pochwalić się rówieśnikom, jakim zwierzakiem opiekują się w domu.

To nie koniec atrakcji. Przyjechały do nas również zwierzęta egzotyczne. Pająk, wąż, jeż, jaszczurka… Dowiedzieliśmy się od ich opiekuna wielu ciekawostek, a także mogliśmy każde zwierzątko delikatnie dotknąć.

Odwiedził nas także pan weterynarz z Ozimka. Przyniósł ze sobą gołębia. Mogliśmy się z bliska przyjrzeć w jaki sposób pan
z lecznicy wykonuje zwierzęciu wymaz z buzi. O gołębiu również do tej pory nie wiedzieliśmy za dużo.

To były radosne, pełne przeżyć i interesujące dni.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną oraz we współpracę podczas organizacji Dni Zwierząt w przedszkolu.  Razem zawsze możemy więcej:)

Opracowanie i zdjęcia: Kamila Michalczyk

Galeria
 do góry