2 listopada w "Jedyneczce" królowały kolory: pomarańczowy, czerwony i zielony. Wszystko to, za sparwą obchodów Dnia Marchewki i Jabłka. Przedszkolaki od dawna zgłębiają tajniki zdrowego odżywiania. Codziennie poszukujemy naturalnych źródeł witamin w warzywach i owocach.

Zdarza się jednak, że trafiają się niedowiarki i zwlekają ze zdrową dietą. W ramach promocji racjonalnego odżywiania, nauczycielki przygotowały dla dzieci spektakl zatytułowany "Co się dzieje, gdy się witaminek nie je...". Dzieci poznały przygodę małej Patrysi, która unikała jedzenia warzyw  oraz owoców. Brakowało jej witaminek i się rozchorowała. Gdy spała z gorączką odwiedziły ją we śnie Marchewka i Jabłuszko. Opowiedziały jakie są zdrowe i na dodatek pyszne! Po przebudzeniu Patrysia spróbowała jabłuszka i marchewki i... posmakowały jej. Odtąd grzecznie zjadała warzywa i owoce wiedząc, że są doskonałym źródłem witamin dzięki, którym rośnie silna i zdrowa.

Tego dnia menu w naszym przedszkolu było również ściśle związane z marchewką i jabłkiem. Posmakowaliśmy zupy kremu z marchwi, pieczonych jabłuszek oraz ich surowych wersji. Mniam, palce lizać!

W holu placówki znajdują się sprawdzone przepisy Rodziców naszych wychowanków. Zachęcamy do wypróbowania ich w Waszych domach. Życzymy smacznego i dużo zdrowia!

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Mariola Pokorska

Galeria
 do góry