02 marca odbyło się już czwarte spotkanie z bajkoterapeutką, Panią Anią Kępkowską. Tym razem poszukiwaliśmy naszych słabych i mocnych stron. Wiadomo, że znajomość siebie i wiara we własne siły pomaga w życiu. Często jednak brak nam tej wiedzy, dlatego czasami warto wsłuchać się w siebie i odkryć to, co robimy najlepiej i to, nad czym warto popracować.

W odkrywaniu siebie dzieciom pomagała wiewiórka Kitka. Przedszkolaki poznały nietypową dyscyplinę sportu – szyszkobol, chętnie uprawiany przez leśne zwierzęta. Kitka marzyła by zagrać w meczu lecz wszyscy uważali, że jest za mała. Pewnego dnia sędzia jeleń mocno się rozchorował i sowa ogłosiła konkurs na nowego sędziego. Przyjaciółka wiewiórki, myszka Pipi namówiła ją by wzięła w nim udział, gdyż uważała, że ona jak mało kto zna zasady szyszkobola i zawodników. Z dużą nieśmiałością Kitka podjęła wyzwanie i sędziowała próbny mecz. Dzięki swoim umiejętnościom pokonała min. kreta, srokę czy żubra. Została nowym sędzią. Odkryła swoją mocna stronę, z której nie zdawała sobie sprawy. Dzięki temu robiła to co kocha i była bardzo szczęśliwa oraz dumna z siebie.

Zajęcia oparte były o bajkę terapeutyczną pt. "Turniej szyszkobola" ("Bajki terapeutyczne dla przedszkolaków" J. Śniarowska). Pod koniec spotkania każdy z uczestników próbował określić swoje mocne i słabe strony. Uczyliśmy się także mówić innym wprost to, co w nich lubimy i w czy są dobrzy.

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz

Galeria
 do góry