Uwielbia jeść jajka i banany, kocha kąpiele w umywalce. Któż to taki? Odpowiedź na to pytanie poznały przedszkolaki „Jedyneczki”. Dnia 29 listopada nasze przedszkole odwiedził Ferduś – gadająca papużka.

Ledwo co przekroczył próg sali przedszkolnej, zdobył serca dzieci i to z wzajemnością! Papużka polubiła przedszkolaki do tego stopnia, że siadała im na głowach, malując tym samym na ich twarzach uśmiech od ucha do ucha. „Ferduś to bardzo żywiołowa papużka falista. Zdrowo się odżywia i może żyć nawet do 15 lat…” – opowiadał z pasją Sebastian Padula, właściciel Ferdka. Przekazał on nam wiele ciekawych informacji na temat życia papug, pokazał także domek Ferdka, czyli jego klatkę i opisał znajdujące się w nim przedmioty, które tak bardzo zaciekawiły dzieci.

Wykład pana Sebastiana nie trwał jednak długo, ponieważ zniecierpliwiony Ferduś pokazał, kto tu tak naprawdę jest gościem specjalnym i rozpoczął swój piękny, papuzi monolog. W sali nastała cisza, słychać było jedynie Ferdusia, który siedział swojemu panu na głowie i mówił: „Jaki dobry buziak!”, „Ja cię kręcę!”, „Brawo, brawo Agnieszka Radwańska”. To tylko niektóre z jego powiedzeń, ale zachęcamy Państwa do obejrzenia zabawnych filmików z udziałem papużki. Jak każda gwiazda, Ferduś posiada również swój fanpage, do którego Państwa odsyłamy (linki poniżej).

Wszystko co dobre - szybko się kończy, dlatego nadszedł czas pożegnania Ferdusia i jego właściciela. Dzieci podziękowały Panom gromkimi brawami i wręczyły im pamiątkową laurkę. Jeszcze raz dziękujemy za odwiedziny i życzymy medialnej kariery! Do zobaczenia!

                                                                                                                             Opracowała: Patrycja Lipok
Zdjęcia: Kamila Michalczyk

LINKI:

https://www.facebook.com/ferdusiek/?fref=ts

https://www.youtube.com/watch?v=4fH6sANUK1Y

https://www.youtube.com/watch?v=H65GhDzTQsI

https://www.youtube.com/watch?v=-WmB6J9q4VY

Galeria
 do góry