W czwartkowy poranek starszaki szybciutko zjadły śniadanie i czym prędzej zeszły do szatni. Skąd ten pośpiech? Otóż w Szkole Podstawowej nr 1 czekał na nie „Andrzejkowy Poranek”! Już po drodze zastanawialiśmy się jakie niespodzianki przyniosą najbliższe godziny, nie zapomnieliśmy oczywiście o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Już od progu przywitały nas wróżki w bajecznych strojach, z którymi udałyśmy się do komnaty wróżb. Wyjątkowa atmosfera oraz wystrój sali sprzyjał dobrej zabawie nawiązującej do tradycyjnych polskich wróżb andrzejkowych. Traktując przepowiednie z lekkim przymrużeniem oka, mieliśmy okazję poznać np. przyszły zawód, imię sympatii czy wyzwania na najbliższy czas.

Mieliśmy też możliwość wykazania się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi dekorując w niecodzienny sposób szablony kotów. Czarne kredki, kolorowy klej z brokatem, samoprzylepne kryształki oraz węgiel w rękach dzieci, w okamgnieniu zamieniły szablony w najprawdziwsze andrzejkowe kocury.

Po tak licznych atrakcjach, tuż przed czekającą drogą powrotną, czekała na nas ostatnia niespodzianka. Był nią słodki poczęstunek przygotowany na zakończenie spotkania.

Serdeczne podziękowania dla Pani Karoliny Gawlik i Pani Darii Bejm za zorganizowanie „Andrzejkowego poranka”.

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz

Galeria
 do góry