W czwartkowe przedpołudnie, 22 września grupa V gościła uczniów klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku wraz z wychowawczynią Magdaleną Dudkiewicz oraz Karoliną Gawlik. Inspiracją do spotkania był autorski program Olgi Małkiewicz ( wychowawczyni grupy) „Jedyneczka w ruchu z muzyką w uchu” realizowany w naszym przedszkolu już drugi rok. Po zabawie integracyjnej dzieci utrwaliły sobie pojęcie „aerobik” oraz zasady bezpiecznej aktywności fizycznej: dbałość o strój, świeże powietrze, rozgrzewkę, relaks i oczywiście nawodnienie organizmu.

Przy dźwiękach energicznej muzyki rozpoczęliśmy aerobik. Dzieci ćwiczyły z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzach. Po 1 rundzie zmęczone osoby ustąpiły miejsca bardziej wytrwałym i dopingowały kolegów w 2 rundzie. Pozytywnie zmęczeni poczuliśmy przypływ dobrej energii i humoru. Panie z kuchni przygotowały dla nas pyszną lemoniadę na ugaszenie pragnienia.

Dziękujemy Paniom i Uczniom ze SP nr 1 za aktywny udział! Do szybkiego zobaczenia!

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Magdalena Dudkiewicz