Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że grupa V z „Jedyneczki” to PRZYJACIELE PRZYRODY! 19 września pomimo niezbyt zachęcającej pogody ruszyliśmy, by ponownie uczestniczyć w akcji „Sprzątanie Świata”. Ubraliśmy się ciepło, wzięliśmy ogromny worek na śmieci i oczywiście rękawiczki - musimy dbać o higienę i nasze zdrowie. W tym roku naszym celem było posprzątanie terenu wokół przedszkola. Bystre oczy dzieci wypatrzyły pierwsze śmieci już na chodniku, tuż po przekroczeniu granic przedszkola. Dyżurni grupy dali przykład jak należy zbierać odpady. Niestety pośród pięknej, zielonej jeszcze trawy znaleźliśmy mnóstwo patyków po lodach i lizakach, papierków po cukierkach, opakowań po jogurtach, butelek po napojach, itp. Marzy nam się, że kiedyś wrócimy z akcji z pustym workiem. Przecież Ziemia to nasz wspólny, piękny dom. Dbajmy o niego RAZEM! Miejsce śmieci jest w koszu.

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz