Data wydruku: 2024-06-15 10:48:35

Przedszkole Publiczne nr1 w Ozimku

e-mail: www: pp1.ozimek.pl

Z życia przedszkola 2017/2018

Motylki w bibliotece

Jednym ze styczniowych tematów kompleksowych realizowanych w grupie Motylków było rozwijanie kompetencji czytelniczych. W związku z tym dnia 8 stycznia odwiedziliśmy Miejską i Gminną Bibliotekę w Ozimku. Dzięki rozmowie z Panią Bibliotekarką dzieci przypomniały sobie o tym, jak to książki nie lubią jedzenia, latania w powietrzu, czy leżenia gdzieś po kątach. Motylki same podnosiły ręce, zgłaszały się do odpowiedzi i wymieniały zasady, jakimi należy się kierować w trakcie czytania i oglądania książek.

Po burzy mózgów nadszedł czas na przeczytanie jednej z bajek. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o zimowych przygodach Świnki Peppy. W nagrodę za kulturalne zachowanie się bibliotece Motylki otrzymały możliwość oglądania interesujących ich książeczek, miały także chwilę na zabawę w kąciku dla dzieci.

Zwieńczeniem wizyty było wręczenie laurki, jako podziękowania za poświęcony nam czas i przeprowadzenie lekcji bibliotecznej. Wizyta wywarła na Motylkach ogromne wrażenie. Nie wiedziały one, że istnieje tak wiele „magicznych” książeczek oraz że korzystanie z biblioteki jest całkowicie bezpłatne!

Zachęcamy Was kochani Rodzice do zakładania kart i wypożyczania książek dla dzieci oraz dla samych siebie!

Opracowała: Patrycja Lipok