Dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku, z grupy ,,Witaminiki” odwiedziły Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Ozimku.  Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika ,poznały zasady wypożyczania książek oraz jak należy się zachowywać sie w takim miejscu jakim jest biblioteka. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci brały udział w zabawie ruchowej pt. ,,Znam kolory”. Przedszkolaki poznały Leona-kameleona, który nie lubił siebie samego i swojego wyglądu ,ale jego przyjaciele udowodnili mu jak bardzo się mylił. Bajka została przedstawiona za pomocą teatrzyku  kamishibai. Dzieci odpowiadały na pytania zadane przez panią bibliotekarkę dotyczące bajki. Otrzymały kolorowankę Leona- kameleona, którą pokolorowały w przedszkolu. Tym spotkaniem rozpoczęliśmy cykl spotkań, na które raz w miesiącu będziemy wybierać się do biblioteki. Dzieci miały też okazję zwiedzić wystawę z ilustracjami kotów Józefa Wilkonia, jednego z znanych i cenionych polskich ilustratorów książek. dla dzieci. Mamy nadzieję, że w ten sposób rozbudzimy w dzieciach miłość i szacunek do książki, jak również do wspaniałego miejsca jakim jest biblioteka. Bardzo  dziękujemy paniom pracującym w bibliotece za uśmiech, miłe przyjęcie i cudowną atmosferę, a w szczególności dziękujemy pani Wiesławie Piechaczek za przygotowanie dla nas tych zajęć.

Ewa Kozielska