W czwartkowe południe, dzieci z grupy LISKI z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku odwiedził policjant - pan Mariusz Śnieżek. Nasz gość przybliżył przedszkolakom zasady bezpieczeństwa w poruszaniu się po ulicy w drodze do i z przedszkola. Ponadto wyjaśnił, w jaki sposób zachować się w sytuacji, gdy ktoś obcy zaprasza nas do swojego domu, samochodu lub chce poczęstować słodyczami. Następnie pan policjant przeprowadził dzieci przez przejście dla pieszych oraz udzielił wskazówek, w jaki sposób należy wykonać ten manewr prawidłowo. Na koniec rozdał dzieciom drobne upominki - kolorowe breloczki z odblaskiem, które z pewnością przydadzą się w ciemne, jesienno-zimowe wieczory i poranki. Ponadto zostawił dzieciom wiele pięknych kolorowanek, które będą przypominać o niezwykle praktycznej lekcji bezpieczeństwa w naszym przedszkolu.

Justyna Buhl