Warsztaty pszczelarskie „Pszczoły – nasi mali przyjaciele” w Jedyneczce

25 maja 2023 r.  w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku odbyły się dla każdej z grup warsztaty pszczelarskie „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów dzieci poznały zwyczaje pszczelej rodziny, dowiedziały się czym się różni matka pszczela ,,królowa” od zwykłej robotnicy, czym polega praca pszczelarza oraz jakich narzędzi potrzebuje do swojej pracy. Bardzo duże zaciekawienie wzbudziła obserwacja na żywo pszczół w ulu. Przedszkolaki chętnie słuchały historii dotyczącej życia oraz wyglądu tych małych owadów. Dużą atrakcją okazało się samodzielne wykonanie świeczki z plastra wosku pszczelego oraz obserwowanie pszczół w szklanym ulu.Celem warsztatów było zwiększenie wrażliwości dzieci na piękno otaczającej nas przyrody, a także uświadomienie jak ważną rolę w naszym życiu pełnią pszczoły.

Magdalena Dudkiewicz