Początek  kwietnia był w grupach Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku  okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Był to czas, w którym dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych.Nie zabrakło też siania owsa i rzeżuchy oraz prac plastycznych: koszyczków wielkanocnych, pięknych pisanek, wielkanocnych baranków, kurczaczków, kogucików i zajączków. Wszystkie powstałe wytwory dzieci zabrały do domu, aby przystroić stół wielkanocny. Aktywny udział dzieci w przygotowaniach pozwala bliżej poznać tradycje związane z Wielkanocą i wprowadza je w świąteczny nastrój oczekiwania.
Niech te Święta Wielkiej Nocy będą czasem radośnie spędzonych wspólnie z dziećmi chwil.

Wesołego zajączka,

co po stole bryka.

Smacznościami wypełnionymi,

Świątecznego koszyka.

Smacznego jajka,

mokrego dyngusa.

Pogody ducha oraz niezapomnianych chwil,

spędzonych przy wspólnym stole z najbliższą rodziną.

Spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Serdeczne życzenia składają