Kto z nas nie lubi kotów? 17 lutego w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku udowodniliśmy, że wszyscy jesteśmy miłośnikami kotów. Niektórzy mają tylko pluszowego kociaka, inni zaś opiekują się na co dzień prawdziwym przyjacielem, jakim jest kot. Postać ta towarzyszy dziecku w różnych momentach: w ciekawych filmach animowanych, bajkach, opowieściach, wierszykach, kolorowych książkach.17 lutego 2023 roku świętowaliśmy Dzień Kota w różny sposób. Przedszkolaki mogli w tym dniu wcielić się w postać kota, przynieść pluszaka i od rana z nim się bawić, tańczyć i przytulać. Zabawy, karty pracy i pogadanki były tematycznie związane z kotami. Na twarzach dzieci pojawiły się kocie maski, z czego mieli oni wiele radości. Powstała również cała galeria prac plastycznych, które cieszą oko wszystkich przebywających w naszym przedszkolu.

Kamila Widera