Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Ozimku z grupy ,,Witaminki” podczas zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę w zakresie dokarmiania ptaków i wiedzą już co powinny jeść, a czego nie. Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem wsypywały ziarenka do miski, aby stworzyć piękny i zdrowy wieniec z ziaren dla ptaków, który powiesiły w swoim przedszkolnym ogrodzie i codziennie przez okno będą obserwowały czy ptaszkom będzie smakował przysmak, jaki  im przygotowały. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie dlaczego, niektóre ptaszki od nas odlatują i odkryliśmy, które ptaszki z nami zostają na zimę. Dokarmiając ptaki dzieci uświadomiły sobie, że bez ich pomocy oraz innych ludzi trudno byłoby ptaszkom przetrwać ten zimowy czas. Jest to też doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności i  wrażliwości na losy zwierząt.

E. Kozielska