12 marca, grupy starszaków - Ekodzieciaki i Biedronki obchodziły Dzień Matematyki. Ten dzień, z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, dzieci kochają matematykę! Kształtuje ona i uczy, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata.

Przedszkolaki brały udział w zabawach, które kształtowały kompetencje matematyczne, m. in. liczyły, porównywały liczebność zbiorów, doskonaliły orientację przestrzenną, rozpoznawały figury geometryczne oraz tworzyły z nich obrazy. Wiele radości sprawiły dzieciom eksperymenty, nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Proponowane zadania pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Piątek upłynął w wesołej atmosferze. Przedszkolaki spisały się wspaniale i na zakończenie dnia otrzymały medale!

Opracowała: O. Małkiewicz