W Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku dzieci z grupy Witaminek „odwiedziły” Hiszpanię. Na początku dzieci poznały hymn, symbole i legendy Hiszpanii, zobaczyły gdzie na mapie leży ten kraj oraz jak daleko znajduje się w stosunku do Polski. Mali podróżnicy poznali tradycyjne stroje hiszpańskie i zabawy z tym związane. W  grupie dzieci wykonały prace plastyczne pt. "Kolorowanie flagi Hiszpanii" oraz poznały wiele zabaw ruchowych związanych z kolorami tego kraju. Przedszkolaki podczas zajęć osłuchały się z utworami flamenco, poznały zwroty grzecznościowe w języku hiszpańskim  i nauczyły się piosenki „Buenos dias como estas”.Na końcu dzieci poznały niektóre smaki hiszpańskiej kuchni. To był dzień pełen hiszpańskich wrażeń.

E.Kozielska,M.Dudkiewicz