„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

 Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku, które przygotowują się do niego bardzo starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Wreszcie, 4 grudnia nadszedł długo wyczekiwany moment: w naszej „Jedyneczce” odbyła się zabawa mikołajkowa połączona z odwiedzinami Św. Mikołaja. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Wszystkie dzieci  dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku oraz pracownikowi przedszkola wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w innych przedszkolach…

Dziękujemy Ci Św. Mikołaju za odwiedziny i wspaniałe prezenty. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy !

 

 

Galeria
 do góry