Warsztaty dla dzieci i rodziców z pysznym poczęstunkiem

Przedszkole Publiczne nr 1 w Ozimku od lat stara się wdrażać zdrowe odżywianie i pomaga w tym zakresie kształtować dobre nawyki u swoich wychowanków. Od tego roku dodatkowo realizuje innowację pedagogiczną autorstwa Olgi Małkiewicz, pt.: "O jedzeniu dużo wiemy, więc dlatego zdrowo jemy!", która kładzie nacisk na działania praktyczne.

We wtorek, 12/06/2018 r. w "Jedyneczce" odbyło się spotkanie zorganizowane przez Alinę Kowarz w ramach programu grantowego Capgemini "Inwestujemy w dobre pomysły." Na zajęciach, na których wdrażano innowację pedagogiczną, promującą zdrowe odżywianie wśród przedszkolaków, dzieci z grupy "Ekodzieciaków" i ich rodzice mieli okazję poznać owoce egzotycze. Podczas części teoretycznej przybliżono nazwy wybranych owoców, które dzieci chętnie i umiejętnie podzieliły na sylaby. Po zapoznaniu się z kształtem, kolorem oraz innymi cechami z łatwością poradziły sobie z zagadkami dotyczącymi wybranych owoców. Część praktyczną rozpoczęliśmy od umycia i obrania skaładników. W całej sali pachniało jak na tropikanych wakacjach i większość z nas ukradkiem podjadała w trakcie wykonywania szaszłyków. Podsumowaniem spotkania była pyszna i zdrowa degustacja.

Projekt był realizowany w ramach programu grantowego, dofinansowującego inicjatywy społeczne pracowników, ze środków Capgemini Polska Sp. z o.o.

Opracowała: Olga Małkiewcz

 

Galeria
 do góry