„Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani,

Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie.”

Tradycja pasowania organizowana jest w naszym przedszkolu już od wielu lat i jest sporym wydarzeniem.

Dnia 25 października odbyło się uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka” w najmłodszej grupie „Ekodzieciaków”. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu.

W następnych dniach 26 i 27 października odbyły się „Pasowania na starszaka”w grupie IV i V. Dzieciaki w galowych strojach, z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki , tańczyły a także z uśmiechem na buzi odpowiadały na trudne „egzaminacyjne” pytania. Dzieci zdały go na szóstkę !!!! Wzruszeni rodzice nagradzali gromkimi brawami swoje pociechy. Kulminacyjnym punktem było złożenie przyrzeczenia przez nasze pociechy oraz chwila pasowania, którego dokonała pani dyrektor przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na przedszkolaka” a w grupach najstarszych „Pasuję Cię na starszaka”, które przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Wszystkim dzieciom został wręczony dyplom oraz słodki upominek. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

W miłej i przyjemnej atmosferze szybko upłynął wspólnie spędzony czas. Było to wielkie i niezapomniane przeżycie dla dzieci i ich rodziców.

Gratulujemy przedszkolakom i starszakom.

 

„Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie.

Wtedy wszystko trzeba wiedzieć, pięknie bajkę opowiedzieć.

Narysować tańczyć, śpiewać, na nikogo się nie gniewać.

Znać zasady wychowania, pilnie uczyć się czytania.

W głowach wiedza zostać musi, choć lenistwo bardzo kusi”.

Opracowała: Ewa Młyńska

Zdjęcia: Kamila Michalczyk

Galeria
 do góry