W dniu 12 maja do naszego przedszkola przybyli niezwykli goście-strażacy z OSP z Antoniowa czyli p. Iza i p. Kamil Legut oraz p. Paweł Stolarczyk.

Strażak Paweł wyjaśnił dzieciom na czym polega praca w straży pożarnej i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą strażacy. Przypomniał także w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, pomagają ludziom podczas powodzi, ale są również wzywani do wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa, usuwają gniazda szerszeni i os.

Wyjaśnił również dzieciom co to jest „czad” i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka, oraz jak należy się zachowywać podczas pożaru, wypadku i burzy. Zademonstrowany został osobisty sprzęt strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej, oraz dokonano prezentacji stroju strażaka-ratownika. Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych m.in. 998 do Straży Pożarnej, oraz numeru ratowniczego 112, o których wszystkie dzieci świetnie pamiętały.

Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki, oraz inne elementy wyposażenia. W końcowej części spotkania dzieci zadawały różne pytania dotyczące Straży Pożarnej, na które strażacy chętnie odpowiadali. Większość dzieci, szczególnie chłopcy, chciałaby zostać strażakami-czas jednak pokaże czy tak będzie…?

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły laurki z życzeniami, wykonano pamiątkowe zdjęcia, zaś dzieci podziękowały strażakom gromkimi brawami i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

Z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Do zobaczenia za rok!

Opracowała: Irena Kulik-Mateja

Zdjęcia: Kamila Michalczyk
Patrycja Lipok

Galeria
 do góry