24 kwietnia w Jedyneczce obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji odwiedziła nas Pani Wiesia Piechaczek z Biblioteki Gminnej w Ozimku, dzieci wykonały zakładki do książek oraz książki, które później zostały wystawione w kącikach grup, by wszyscy mogli je oglądać.

Spotkanie z Panią Wiesią obyło się pod hasłem "Od pisarza do czytelnika''. Przedszkolaki dowiedziały się jaką „drogę musi przejść” książka nim trafi w ich ręce. Od dziś nie obce im są takie pojęcia jak: autor, pisarz, ilustrator, księgarnia, biblioteka, czytelnik. Poznały różne typy książek oraz przy okazji poznały ich budowę. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się książki edukacyjne, obrazkowe czy interaktywne. Spotkanie podsumowało opowiadanie przeczytane przez bibliotekarkę. Razem z Franklinem mali czytelnicy dowiedzieli się jak należy dbać o książki oraz jak korzystać z biblioteki.

W podziękowaniu za wspaniałe spotkanie dzieci przygotowały dla Pani Wiesi zakładki do książki. Z dumą pokazały wykonane przez siebie na zajęciach książki, które przykuwały ilustracjami i pomysłowością.

Dziękujemy Pani Wiesiu za ciekawe spotkanie. Obiecujemy praktykować wszystko, czego się dziś nauczyliśmy. Do zobaczenia w bibliotece.

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz

Galeria
 do góry