W związku ze Światowym Dniem Zdrowia wypadającym w dniu 7 kwietnia, gościł w naszym przedszkolu lekarz, Pan P. Dąbrowski, który spotkał się najpierw z dziećmi młodszymi a później z grupami starszaków.

Opowiadał o swojej pracy, prezentował narzędzia, które niezbędne są w jego pracy. Dzieci mogły zobaczyć je z bliska, dotykać oraz posłuchać swojego serduszka. Zapoznał również dzieciaki z róznymi chorobami oraz czynnikami, które im zapobiegają, a przede wszystkim dzieci dowiedziały się jak dbać o własne zdrowie.

Potem był muzyczny akcent: piosenki, sto lat oraz życzenia i laurka dla Pana doktora. Wizyta była udana i przebiegła w bardzo miłej atmosferze. A nasze dzieciaki-przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowia i na pewno nie będą się bały wizyty u lekarza.

Opracowała: Beata Manczyk

Zdjęcia: Olga Małkiewicz